Konkursa „Ķīmija mums apkārt” uzvarētāji apmeklēja zinātniskos parkus

Š.g. 21.oktobrī konkursa „Ķīmija mums apkārt” uzvarētāji, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda, devās ekskursijā uz Cēsu zinātnes parku „Z(in)oo” un zinātnes parku „Ahhaa” Tartu, Igaunijā.
Ekskursija iesākās piektdienas rītā, kur pie skolas uzvarētājus (Jānis Briška, Artjoms Šlotskis, Liene Graudiņa, Niklāvs Ūdris, Edžus Urtāns un skolotāja Sandra Turkopole) sagaidīja Ventspils Augstskolas pārstāve, lai kopā dotos izbaudīt konkursa galveno balvu – pilnībā apmaksāto ekskursiju.
Cēsu zinātnes parkā „Z(in)oo” komanda iepazinās ar dažādiem zinātniskiem eksponātiem, sākot ar izgudrojumiem pēc Leonardo da Vinči rasējumiem un beidzot ar skaņas frekvenču ietekmi uz vielām un bumbiņas kustināšanu, izmantojot tikai smadzeņu darbību.
Kad Cēsu zinātniskais parks bija izstaigāts, visi eksponāti izpētīti un gūts priekšstats par mūsdienīgiem zinātniskajiem parkiem, ekskursanti devās tālāk uz Tartu.
Tartu zinātnes parks „Ahhaa” ir lielākais šāda veida parks ne tikai Igaunijā, bet arī Baltijā. Tas bija vērojams arī zinātnisko eksponentu dažādībā. Parkā bija iespēja pakavēties robotu zooloģiskajā dārzā, kur mājoja roboti – Žirafe, Sienāzis, Hameleons u.c. Bija iespēja izpētīt ūdens pasauli, nobraukt pazemes dzīlēs, kā arī izmēģināt braukt ar divriteni 7 m augstumā pa metāla stiepli un izpētīt citas zinātniskās atrakcijas.
Pēc Tartu ar patīkamu nogurumu devāmies mājās. Lai arī brauciens autobusā bija ilgs, tomēr jautrības netrūka un pat mājupceļā tika dziedātas dziesmas, tā teikt, pašiem jautri un arī šoferis neaizmieg!
Konkursa uzvarētāji kopumā bija ļoti apmierināti un skolotāja jau kaļ plānus kā doties ekskursijā uz Cēsīm un Tartu ar citiem skolēniem, lai arī viņiem būtu iespēja iepazīties ar zinātnes likumsakarībām un parādībām.
Atgādinām, ka konkurss „Ķīmija mums apkārt” tika organizēts Zinātnieku nakts 2011 (Researchers’ Night 2011, CHEMI, No. 287506) pasākumu ietvaros, Ventspils Augstskolā, 23.septembrī.
Sakām pateicību Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldei par galvenās balvas izmaksu segšanu un interesanto ekskursiju.
Aicinām ikvienu izbaudīt gan pašmāju, gan citu valstu mūsdienīgos zinātnes centrus un iepazīties ar zinātnes aizraujošo pusi.

Turpmākai informācijai sazināties ar
konkursa „Ķīmija mums apkārt”
koordinatori Mārīti Jokubausku.
E-pasts: marite.jokubauska@venta.lv
Mob.tel.: +371 27526151

24.10.2011.