VeA rektore G.Rēvalde piedalās valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālajā vizīte Tadžikistānā un Mongolijā

prezidents

No 9. – 13. jūnija Ventspils Augstskolas rektore Gita Rēvalde piedalās V.E. Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālajā vizītē Tadžikistānā un Mongolijā. Vizītes laikā rektorei paredzētas tikšanās un pārrunas ar vairākām universitātēm – Tadžikistānā ar Tadžikistānas Nacionālās Universitātes pārstāvjiem un Tadžikistānas Tehniskās Universitātes nosauktas M. Osima vārdā pārstāvjiem, kā arī Mongolijā ar Mongolijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes pārstāvjiem, lai diskutētu par sadarbības iespējām nākotnē.

Mongolijā vizītes laikā paredzēta arī diskusija – „Perspektīvas sadarbībai izglītības jomā starp Latviju un Mongoliju”, kurā piedalīsies Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministre I.Druviete, kā arī Mongolijas izglītības un zinātnes ministrs J. Otgonbajars, kā arī citi izglītības un zinātnes pārstāvji. Diskusijas laikā Ventspils Augstskolas rektore prezentēs augstskolu, studiju un zinātnes iespējas un informēs par studiju iespējām ārvalstu studentiem.
Valsts prezidents savā oficiālā paziņojumā presei vēsta, ka vizīte Tadžikistānā notiek zīmīgā laikā, kad aprit 20 gadi, kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Latviju un Tadžikistānu. Prezidents ziņoja, ka Latvija ir gatava sadarboties izglītības jautājumos, piedāvājot Tadžikistānai izmantot Latvijas sasniegumus šajā jomā. 

Ventspils Augstskolas rektore Gita Rēvalde, tiekoties ar Tadžikistānas Tehniskās universitātes rektoru Haidaru Odinajevu, secināja, ka abas augstskolas ir ieniteresētas, lai efektīvāk tiktu veidota sadarbība tieši elektronikas un datorzinātņu jomā, kur abām augstskolām ir liels potenciāls un Ventspils Augstskolai ir lielisks tehniskais nodrošinājums.

Ventspils Augstskola aktīvi strādā pie tā, lai augstskolu atpazītu ne tikai Latvijā un tā būtu starp labākajām valstī, bet, lai to novērtētu arī ārvalstu studenti un mācībspēki. Šāda vizīte dod lielisku iespēju prezentēt iespējas un moderno aprīkojumu, kādu piedāvā Ventspils Augstskola un veidot jaunas sadarbības iespējas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: www.president.lv

10.06.2014.