Baltijas Ģermānistu dienas 2014

germanmap-253x300

2014. gads noris dažādu politisko notikumu gaisotnē. Tie ir gan aktuālie politiskie notikumi Eiropā, piemēram, Eiropas Parlamenta vēlēšanas, situācija Ukrainā, Saeimas vēlēšanas Latvijā, gan arī vēsturiskās atceres dienas, piemēram, Pirmā pasaules kara sākuma 100. atceres diena, Berlīnes mūra krišanas 25. gadadiena, kā arī Baltijas valstu neatkarībai nozīmīgā Baltijas Ceļa 25. piemiņas diena. Politiskos notikumus pārsvarā verbalizē ar valodas palīdzību, tos uztver un dažādi interpretē saziņā ar līdzcilvēkiem. Valoda ir fundamentāls politiskā satura, notikumu un sakarību verbalizācijas un savstarpējās apmaiņas instruments. Pētījumi, kas veltīti valodas un politikas mijiedarbībai, kā arī politisko mērķu sasniegšanas nolūkā organizētai verbālajai saziņai, aptver gan valodniecības, gan literatūrzinātnes perspektīvas. Tās būs galvenais diskusiju temats Baltijas Ģermānistu dienās 2014.

Šogad Ģermānistu dienas rīko jaundibinātā Latvijas Ģermānistu apvienība sadarbībā ar Ventspils Augstskolu, Latvijas Universitāti, Tartu Universitāti un Viļņas Universitāti. Baltijas Ģermānistu dienas finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (VAAD).

Foruma moto ir „Deutsch – Mittel und Wege für die Zukunft”.


31. oktobrī  plkst. 10.00 Ventspils Augstskolas D 104. auditorijā norisināsies  zinātniska konference par valodas, literatūras un politikas savstarpējo mijiedarbību. Ar plenārreferātiem uzstāsies profesors Joahims Šarlots (Drēzdenes Tehniskā universitāte), Martins Klēkers (Tallinas literatūras centrs un Osnabrikas universitāte) un Markuss Hēfners (VAAD informācijas centrs Rīgā). Konference notiek vācu valodā.

 

1. novembrī plkst. 9.00  Ventspils Augstskolas B 1. auditorijā notiks studentu konference „Baltijas valstu studenti pēta vācu valodu un literatūru”. Latvijas, Igaunijas un Lietuvas studenti prezentēs savus pieredzes ziņojumus, studiju darbus, projektus u. c. Konference notiek vācu valodā.

 

No 27. oktobra līdz 3. novembrim Ventspils Augstskolas bibliotēkā būs aplūkojama tematiskā grāmatu izstāde par valodas un politikas mijiedarbību, kas veltīta Baltijas Ģermānistu dienu tēmai.

 

31. oktobrī no plkst. 9.00 -16.00  D 101. auditorijā grāmatnīca „Globuss” piedāvās grāmatu galdu ar vācu valodas apguves grāmatām, kuras būs iespējams gan aplūkot, gan iegādāties.

 

Pasākuma programma vācu valodā šeit

27.10.2014.