Kristas pārdomas, saņemot stipendiju

dsc_8357-copy

Tulkošanas studiju fakultātes 2. kursa studentes Kristas Papēdes pārdomas, saņemot Andra Klausa stipendiju. 2014. gada 16. oktobrī.

"Tās īstās izjūtas, saņemot Andra Klausa stipendiju, neietērpt gludos teikumos, bet šībrīža atziņas savienojamas ar vārdiem pateicība un atbildība.

Paldies gribas teikt daudziem cilvēkiem, kuru vārdus vienā elpas vilcienā nemaz nenosaukt. Pirmkārt, Mārtiņam Lauvam – par uzticēšanos. Paldies tiem, kuru sirdī vēl deg jaunības maksimālisms, vēlme mainīt pasauli. Jūs, mani studiju biedri, netieši esat skolotāji, kas parādījuši, kā darīt un reizēm arī – kā nedarīt. Tāpat paldies mācībspēkiem un visiem pārējiem augstskolas ikdienas veidotājiem – par to, ka mācāt domāt patstāvīgi, ka mācāt saskatīt ne tikai toņus, bet arī pustoņus un toņu nianses.

Atbildība ir plašs jēdziens. Manu atbildību laikam caurvij tā brīžiem naivā cerība, ka tad, kad es Ventspils Augstskolā vairs nemācīšos, šeit tomēr būs palikusi kāda daļiņa manis paveiktā un manas attieksmes. Lieliski piemēri ir bijuši gan Mārtiņš Lauva, gan profesors Andris Klauss – viņi ticēja tam, ko dara Ventspils Augstskolā, nebaidījās ieguldīt laiku un enerģiju un strādāt no sirds. Un šodien, kaut pagājuši vairāki gadi, mēs joprojām varam runāt par viņu paveikto un teikt – jā, tas ir kas nozīmīgs. To es novēlu mums visiem – lai mēs savu laiku Ventspils Augstskolā pavadām tā, ka brīdī, kad mūsu vietā šeit stāvēs citi, mēs no malas varētu paskatīties uz kopējo bildi un atminēties: "Jā, šo līniju toreiz ievilku es!" vai: "Šo mezglu izdevās atšķetināt man!" Un, ja turpinām līdzībās, visiem zināma sakarība, ka attēls veidojas no neskaitāmiem gabaliņiem. Lai mums izdodas, ka varam ieraudzīt vērtīgo un vēlāk patiesa lepnuma vienkāršībā norādīt: "Skat, tas gabaliņš stūrī ir manis ielikts! Jā, sākotnēji es kļūdījos, paņēmu citu, pēc tam centos šo pašu ievietot kājām gaisā. Tomēr te nu tas stāv – īstajā vietā, īstajā laikā, uz palikšanu." 

Lai labais Ventspils Augstskolā vairo labo – lai labi studenti piesaista labus studentus, lai labi pasniedzēji piesaista labus kolēģus un lai laba augstskolas vadība piesaista labus sadarbības partnerus. Jo tad mēs allaž būsim soli priekšā!"

Krista Papēde

 

 

Foto: A. ķesteris, J. Presņikovs

28.10.2014.