Nakts orientēšanās 2014

kopbilde

Nakts, mežs, komanda, pārdzīvojumi un piedzīvojumi. Vai tas viss izklausās pazīstami? Jā, tieši tā noritēja pasākums „Nakts Orientēšanās 2014”.


28. oktobrī neilgi pēc pus astoņiem sešpadsmit drosmīgas komandas devās Ventspils tumšajos mežos, lai stātos pretī bailēm un nezināmajam nakts trasē, kur tos sagaidīja asprātības, izturības un ātruma pārbaudījumi, kas bija izaicinājums ikvienam dalībniekam. Lai dalībniekiem nakts orientēšanās nebūtu tikai nakts pastaiga tika izveidoti seši īpaši kontrolpunkti, kuros komandas varēja iegūt papildpunktus, lai celtu savu rezultātu kopvērtējumā. Kontrolpunktos notika zobenu cīņas, skriešana kalnā ar sasietām kājām, piramīdu būvēšana, cīņa ar pakaļdzīšanos, speciāli izveidotajās baltajās trasēs, un daudzas, daudzas citas aktivitātes.

Aizelsusies un pārgurusi pirmā komanda galapunktā ieradās neilgi pēc deviņiem, kad trasē bija pavadījušas nedaudz vairāk kā stundu. Sākot finišā ierasties aizvien vairāk un vairāk komandām, Ventspils Piedzīvojuma parku sāka pārņemt dziesmas, dejas un smiekli. Visas komandas cīnījās līdz pēdējām un katru komandu sagaidīja ar ovācijām un aplausiem. Pēdējā komanda finišā ieradās nedaudz pēc pusnakts un viņiem uzgavilēja viss lielais sagaidītāju pulks.

„Nakts Orientēšanās 2014” godpilno pirmo vietu izcīnīja komanda „Edvards Plūme un Sanijs”, otro vietu komanda „Look at them slithering” un sīvā konkurencē, pārspējot ceturto vietu tikai ar viena punkta pārsvaru, trešo vietu izdevās izcīnīt komandai „Māzēts Gangālis”.

Pateicoties dalībnieku atraktivitātei, tika pasniegtas arī divas specbalvas par komandas noformējumu, kuras saņēma komandas „Edvards Plūme un Sanijs” un „Purva Bridēji”.

Kā paši dalībnieki atzina, šī trase esot bijusi labāka kā iepriekšējos gadus un viņi ar nepacietību gaidīs, kas tos sagaida nākamajā gadā.

Liels paldies pasākuma atbalstītājiem Ventspils Piedzīvojumu parkam, Užavas alum, Melnajam sivēnam, Venden, kā arī organizatoriem, kas darbojās Mārtiņa Bērtuļa vadībā.

Uz tikšanos pēc gada pasākumā Nakts Orientēšanās!

 

 

Rakstu sagatavoja

Ance Tīmane

30.10.2014.