Ventspilī viesojās delegācija no Ķīnas pilsētas Ningbo

IMG_1852

No 21. līdz 23. februārim Ventspilī viesojās sešu cilvēku delegācija no Ķīnas pilsētas Ningbo.

Delegāciju vadīja Ningbo Ārējo sakaru biroja vadītāja vietnieks Ye Rongzhong un Ningbo Tautas pārvaldes pašvaldības Pekinas biroja vadītājs Ren Senqi. Desmit dienu laikā delegācija plānoja apmeklēt visas trīs Baltijas valstis, lai iepazītos ar šeit esošajiem tirgus apstākļiem un uzzinātu par sadarbības iespējām.

Viesojoties Ventspilī, Ningbo pārstāvjiem bija iespēja apskatīt pilsētu, apmeklēt Ventspils Tehnikumu, kā arī tikties ar Ventspils pilsētas domes un Ventspils Brīvostas vadību. Sarunu laikā tika apspriesta iespēja nodibināt ciešāku saikni starp Ventspili un Ningbo. Vairāk nekā 9000 km2 lielā Ningbo ir viena no senākajām Ķīnas pilsētām un ir nozīmīgs biznesa un kultūras centrs.

Delegācija apmeklēja arī Ventspils Augstskolu. Vizītes laikā tika apmeklētas augstskolas laboratorijas un atzinīgi novērtēta pati augstskola, kā arī tika uzsāktas sarunas par iespējamu sadarbību.

Ventspili delegācija pameta agrā otrdienas rītā, lai atgrieztos Rīgā un tiktos ar Ķīnas vēstnieku Latvijā, bet pēc tam dotos tālāk uz Lietuvu.

Avots: www.ventspils.lv

23.02.2016.