Igaunijas-Latvijas kosmosa projekts SpaceTEM meklē praktikantus

SpaceTem

Projekts SpaceTEM, popularizējot kosmosa tehnoloģijas, meklē praktikantus šī gada vasarai. Prakses laikā studenti gūs praktiskas iemaņas un pieredzi kosmosa tehnoloģiju nozarē. Šogad akcents tiek likts uz praksēm tieši uzņēmumos, gan Igaunijā, gan Latvijā.

Pagājušajā gadā SpaceTEM projekts uzņēma 25 studentus – 13 no Igaunijas un 12 no Latvijas. Desmit nedēļu garās prakses noslēdzās ar piedalīšanos Eiropas Planetāro Zinātņu kongresā, plakātu sesijā Rīgā, kur praktikanti prezentēja vasarā paveikto.

SpaceTEM praktikante un Tartu Universitātes studente Anni Kasikov ieguva apbalvojumu – “Visslābākais studentu plakāts ”. Anni savu praksi pavadīja Baldones Observatorijā, kur viņa identificēja oglekļa zvaigznes no digitālajām astronomiskajām bildēm un pētīja to īpašības (temperatūru, attālumu, spilgtumu). “Vasaras beigās man bija iespējams pastāvīgi veikt novērojumus ar teleskopu, kas bija ļoti forši,” piebilda Anni.

Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra inženieris Arturs Orbidāns atzīst: “Praktikantam – tikko 1. kursu pabeigušam elektronikas studentam – devu iespēju iepazīt mikrokontrolierus, programmējot CubeSat modeļa borta datoru Arduino vidē. Viņam prakses laikā gūtā pieredze ļoti noderēs gan turpmākajās studijās, gan izstrādājot iegultās sistēmas.” Latvijā prakses vietas šogad nodrošina ne tikai Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs, bet arī tādi uzņēmumi kā Heliocentric Technologies, VATP, Ģeodati, Blue Shock Race un arī nevalstiskā organizācija – Vides Risinājumu Institūts. Prakses iespējas tiek piedāvātas arī  zinātniskajos institūtos – Tartu Observatorijā, Latvijas Universitātē vai Ventspils Augstskolā. Iestāde, kura piedāvā prakses vietas, nodrošina prakses tēmas – no tumšās matērijas līdz pat gokartu izstrādei.

Pieteikties SpaceTEM praksēm ir iespējams līdz 2018. gada 31.martam. Vasaras praksēm var pieteikties studenti no visām Igaunijas un Latvijas universitātē, kā arī studenti ar Igaunijas vai Latvijas pilsonību. Prakse ilgs 10 nedēļas un praktikanti prakses laikā saņems stipendiju. Praktikantiem tiek nodrošināta arī dzīvošana, ja tā ir nepieciešama.

Plašāka informācija pieejama, sazinoties ar Dāvidu Egli no Ventspils Augstskolas davids.egle@venta.lv.

Pretendentiem nepieciešams iesūtīt CV, motivācijas vēstuli un realizēto projektu aprakstu uz e-pasta adresi: spacetem_internship@venta.lv.

Praksei iespējams pieteikties, izmantojot veidlapu: goo.gl/wUQnBX

SpaceTEM tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda 495 847.50 EUR apmērā. Projekts tiek realizēts no 2017.gada marta līdz 2019.gada decembrim.

* Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

05.03.2018.