Ventspils Augstskolā viesosies starpzvaigžņu pētnieks

Starpzvaigznu_petnieks_Sobolevs

No 12. līdz 14. martam Ventspils Augstskolā un Ventspils Starptautiskajā radio astronomijas centrā (VSRC) viesosies Urālu federālās universitātes Jekaterinburgas (Krievija) Universitātes Astronomiskās observatorijas direktora pienākumu izpildītājs un vadošais pētnieks Andrejs Soboļevs.

Vizītes laikā paredzētas tikšanās ar augstskolas un VSRC vadību, darbiniekiem. Viesis apmeklēs VSRC radioteleskopu kompleksu Irbenē un tiksies ar VSRC zinātniekiem. Sarunās tiks pārrunātas iespējas veidot kopīgus zinātniskos pētījumus, izmantojot Irbenes radioteleskopus. Andrejs Soboļevs viesosies arī Ventspils Jaunrades namā, kur lasīs lekciju  “Kosmiskie māzeri – lielisks līdzeklis zvaigžņu un planētu veidošanās, Galaktikas un Visuma pētīšanai” (lekcija notiks krievu valodā).

Andrejs Soboļevs ir pasaulē atzīts astrofiziķis, viņš pēta starpzvaigžņu vidi, sevišķi zvaigžņu veidošanās apgabalus, izmantojot no tiem nākošo kosmisko molekulu radio starojumu. Pēdējo 5 gadu laikā viņš ir autors un līdzautors vairāk nekā 30 zinātniskajām publikācijām pasaules vadošajos zinātniskajos žurnālos, kas veltīti šai tematikai. Viņš ir arī Starptautiskās  astronomiskās savienības biedrs.

 

12.03.2018.