Vācu tulku studenti piedalījās tematiskajā pasākumā Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā

IMG_6974

Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes projektu nedēļas ietvaros  vācu tulku studenti piedalījās tematiskā pasākumā “Vācu aizguvumi latviešu valodā” Ventspils 1. Valsts ģimnāzijā.

Tematiskajā pasākumā Tulkošanas studiju fakultātes studenti kopā ar Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolēniem darbojās interaktīvi, veicot dažādus radošus uzdevumus par vācu valodas aizguvumiem latviešu valodā. Uzdevumi bija saistīti ar vecvārdu atpazīšanu un jaunvārdu radīšanu, Latvijas pilsētu vācisko nosaukumu izzināšanu, vācisko uzvārdu identificēšanu un ēdienu nosaukumu no vācu valodas noteikšanu.

Interaktīvus, radošus un interesantus uzdevumus skolēniem un studentiem bija sagatavojusi Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Laura Pintere. Pēc tam sekoja Tulkošanas studiju fakultātes docentes Agneses Dubovas stāstījums par skolotāja, valodnieka un šahista Jāņa Zēvera personību. Jānim Zēveram šogad apritētu 150 gadi un viņa valodniecības pētījumi veltīti galvenokārt vācu valodas aizguvumiem latviešu valodā.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvotas radošā konkursa trīs labākās skolēnu un studentu jauktās komandas. Šādi pasākumi veicina jauniešu sadarbību, dod iespēju vienam otru iepazīt darbībā un dibināt jaunus kontaktus. Studenti īpaši pozitīvi uzsvēra iespēju iepazīt ģimnāziju, atgriezties skolas solā un uzzināt dažāda veida vācu valodas aizguvumus, kā arī iepazīt J. Zēvera personību.

 

11.04.2018.