Europass Valodu pase

Mūsdienu darba devēji, kā arī iestādes un organizācijas visā Eiropā pretendenta prasmju novērtēšanai arvien vairāk izmanto Europass: 5 standartizētu dokumentu kopumu, kas sniedz iespēju viegli saprotamā formā uzrādīt ikvienas personas kompetenci un pieredzi. Viens no šiem 5 dokumentiem ir Europass Valodu pase, kas sniedz detalizētu un starptautiski saprotamu priekšstatu par jebkuras personas valodu prasmēm un lingvistisko pieredzi.

Europass Valodu pase ir standartizēts Eiropas līmeņa dokuments, kas palīdz noteikt un demonstrēt savu svešvalodu zināšanu līmeni un lingvistisko pieredzi, neatkarīgi no tā, vai valodu apguvāt formālajā izglītībā, vai ārpus tās. Skatīties video

Europass Valodu pase ir aizpildāma patstāvīgi. Nav vajadzīgi speciālisti, lai novērtētu Jūsu valodas zināšanas, ir vajadzīga tikai pašnovērtējuma tabula, ko izstrādājusi Eiropas Padome. Saskaņā ar „Eiropas kopīgām pamatnostādnēm valodu apguvei”, pašnovērtējumam tiek izmantota sešu līmeņu sistēma. Valodu prasmes līmeņi A1 un A2 atbilst pamatlīmenim, B1 un B2 – vidējam līmenim, un C1 un C2 – augstākajam līmenim.

Aizpildi savu Eiropas Valodu pasi šeit:
Vairāk par Europass vari uzzināt šeit: