Kultūras dzīve

Balles

Ventspils Augstskolā  Ziemassvētkos, tiek rīkota balle ar dzīvo mūziku un ierašanos vakartērpos. Balle ir augstskolas apmeklētākais pasākums – uz to ierodas ne tikai studenti, bet arī viņu draugi un absolventi. 2006.gadā pirmo reizi Ziemassvētku balles ievadā tika rīkots tāds vērienīgs pasākums, kā VeA Gada balva, kas nu jau kļuvusi par VeA tradīciju - katra gada izskaņā tiek pasniegtas balvas nominācijās: Gada Students, Gada Pasniedzējs, Gada Pasākums, Students – Humors, Gada Ķeza un Gada Pirmkursnieks. Uz balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiek pirms Ziemassvētku balles, tiek aicināti visi augstskolas studenti, darbinieki un administrācija, tajā acis priecē studentu priekšnesumi – vokālie, deju un Teātra sporta uzstāšanās. Pēc ceremonijas visi ir aicināti uz balli, kuras laikā ir dzīvā mūzika, dejas un dažādas atrakcijas.

Ballītes

Daudz biežāk kā balles, aptuveni reizi mēnesī, VeA Studentu padome rīko dažādus tematiskās ballītes. Pirmajā semestrī tās ir 1.septembra ballīte, lai pirmkursnieki varētu viens otru iepazīt, Iesvētību ballīte, Halovīnu ballīte un citas. Otrajā semestrī Valentīndienas ballīte, Mafijas ballīte, Jautro sporta spēļu „after party”.

Erudīcijas konkurss

Katru gadu pavasarī norisinās erudīcijas konkurss. Šogad tas notika sadarbībā ar VeA Debašu klubu un tā tēma bija “Atpakaļ uz pamatskolu”. Konkursā piedalījās 19 komandas, tai skaitā, 2 pasniedzēju komandas. Tika pārbaudītas zināšanas matemātikā, informātikā, dabas zinātnēs un citos priekšmetos.

Spodrības dienas un PET pudeļu un makulatūras dienas

Mācību gada laikā divas reizes norisinās spodrības dienas, kā arī PET pudeļu un makulatūras dienas, kurās piedalās visi studenti un augstskolas darbinieki. No 2011. gada pie augstskolas kopmītnēm ir izvietots arī PET pudeļu konteiners, lai dzīvotu zaļi katru dienu.