Sports

Ventspils Augstskola ir pazīstama kā viena no sportiskākajām augstskolām Latvijā. Neskatoties uz salīdzinoši mazo studentu skaitu, VeA studentu atpūtas telpā stāv milzīgs un pārpildīts kausu skapis, kur var atrast trofejas gan no vietējām, gan valsts mēroga sacensībām.

Pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam, studentiem ir iespējams sportot bez maksas Olimpiskā centra „Ventspils” sporta bāzēs. Sportošana notiek pēc noteikta grafika dažādos sporta veidos – peldēšana, hokejs, slidošana, telpu futbols, basketbols, volejbols, florbols. Ar sportošanas grafiku var iepazīties Studentu padomes mājas lapā.

Sporta pasākumi

Ik gadus Ventspils Augstskolā rudens semestrī notiek augstskolas mēroga volejbola čempionāts, kā arī ir izveidojusies jauna vīriešu komanda volejbolā, kura ar labiem sasniegumiem ir pārstāvējusi Ventspils Augstskolu arī plašāka mēroga turnīros. Tāpat arī rudens semestris neizpaliek bez peldēšanas sacensībām un zoles un novusa turnīra.

Mācību gada otrais semestris ir vēl bagātīgāks ar dažādiem sporta pasākumiem, kuros piedalīties var jebkuršs students. Pavasara semestrī vairāku mēnešu garumā notiek zāles futbola turnīrs, zoles un novusa turnīrs, Baskettracis, fakultāšu stafete, pludmales volejbola turnīrs un jautrās sporta spēles. Katru pavasari pirms vasaras sesijas notiek arī laivu brauciens.

Ikviens students ir aicināts piedalīties sacensībās, jo galvenais ir piedalīties un labi pavadīt laiku, nevis uzvarēt! Tas gan nenozīmē, ka VeA sporta pasākumos pietrūktu adrenalīna un sporta spēlēm raksturīgā cīņas gara – tā visa sacensībās ir pārpārēm!

Brīvā dabā

Augstskolas teritorijā atrodas basketbola laukums ar mīksto segumu un strītbola laukums ar cieto segumu, ko jebkurš students vai pasniedzējs var izmantot savā brīvajā laikā. Laukumi īpaši iecienīti ir pavasarī un rudenī, kad laika apstākļi ir piemērotāki sportošanai svaigā gaisā.

Futbola cienītāji pēc lekcijām, lai uzsistu pa bumbu, dodas uz tā dēvēto “miljardu laukumu”. Tas ir viens no Ventspils pilsētas pašvaldības ierīkotajiem starptautiskajiem standartiem atbilstošajiem futbola laukumiem ar mākslīgo segumu, apgaismojumu un 500 skatītāju tribīnēm. Šeit tiek rīkotas valsts meistarsacīkstes, UEFA kausa izcīņas spēles un pilsētas mēroga sacensības. Futbola laukums atrodas piecu minūšu gājienā no augstskolas.

Kad pludmalē smiltis ir gana iesilušas, studenti labprāt uzspēlē pludmales volejbolu speciāli iekārtotos laukumos. Daudzi studenti ir iecienījuši rīta un vakara rosmes tuvējā mežiņā, piejūras parkā un pludmalē.